O nas

Dzień dobry, cześć!

Nazywam się Maja Rosińska i jestem psychologiem ADHD. Jestem praktykiem – diagnozuję i wspieram online, wypowiadam się w mediach nt. ADHD, ale i naukowcem – robię doktorat z psychologii i prowadzę projekty badawcze dotyczące m.in. funkcjonowania dorosłych z ADHD.

psycholog Maja Rosińska psycholog ADHD

Ukończyłam magisterskie studia z psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie też uczę się teraz w szkole doktorskiej. Ukończona specjalność „wspomaganie rozwoju” przygotowała mnie do pracy z ludźmi na każdym etapie życia – od niemowlęctwa po wiek podeszły. W kilka lat po zakończeniu studiów, zainteresowałam się tematem ADHD – ukończyłam kurs z diagnozy przy pomocy DIVA-5, dalej kurs z coachingu ADHD i kilka pomniejszych szkoleń – i postanowiłam działać, bo widzę, jak wiele osób potrzebuje wsparcia.

Gdy zaczęłam się kształcić w tym temacie, wspomnienia wróciły – mnie chodzącej po klasie, zaczepiającej dzieci, gadającej jak najęta… I podejrzenie mojej wychowawczyni z klas 1-3: ADHD. i następne zwątpienie: „nie, pewnie nie, ma za dobre oceny, za mądra jest na ADHD”. przez ten szkodliwy mit, że dzieci z ADHD muszą mieć kłopoty z nauką, wiele lat żyłam bez diagnozy – z trudnościami. Za to dalej z diagnozą, jak się okazało błędną, choroby afektywnej dwubiegunowej. Dopiero gdy sama zaczęłam zgłębiać temat ADHD u dorosłych, połączyłam kropki i udałam się na swoją diagnozę – najpierw do psychologa, później do psychiatry. I oto jestem, psycholog od ADHD mówiący z wiedzy – naukowej – i doświadczenia – życiowego swojego i osób, z którymi pracuję.

Jestem też w trakcie kształcenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamiczno-systemowym oraz po rocznym studium terapii par.

Szczególnie bliski jest mi temat rodzicielstwa z ADHD, w związku z tym, że zajmuję się też psychologią okołoporodową (więcej na www.psychologokoloporodowy.pl). Tak, stąd mnie możesz znać i tak, zajmuję się obiema działkami. 🙂

Cześć! Nazywam się Aleksandra Dyrga. Jestem absolwentką psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a podczas studiów zrealizowałam ścieżkę specjalizacyjną „psychologia zaburzeń zachowania i pomoc psychologiczna”. 

Mam doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie, zdobyte dzięki ukończeniu rocznego kursu interwencji kryzysowej w ITPiB oraz pierwszego stopnia szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Swoje umiejętności zdobywałam na praktykach w szpitalach i gabinetach prywatnych, gdzie zajmowałam się diagnozą, pomocą psychologiczną i psychoedukacją. 

Moją wielką pasją jest praca z osobami z ADHD. Interesuję się tym tematem od wielu lat, ponieważ chcę lepiej zrozumieć i skutecznie wspierać osoby z tym zaburzeniem. Dlatego ukończyłam specjalistyczne szkolenia z diagnozy i terapii ADHD i nieustannie poszerzam swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Cześć!  Nazywam się Olga Modzelewska i jestem psychologiem. Do swojego wirtualnego gabinetu zapraszam każdego, kto szuka rzetelnej diagnozy ADHD oraz wskazówek, jak radzić sobie z trudnościami w koncentracji, przebodźcowaniem, a także niewykorzystanymi pokładami energii i kreatywności. Temat ADHD staram się zgłębiać zarówno naukowo – uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, jak i praktycznie – np. pracując przy projektach społecznych skierowanych do osób neuroatypowych. Wierzę, że w neuroróżnorodności tkwi ogromny potencjał – musimy tylko wiedzieć, jak go wykorzystać. 

Wiem też, że pierwsza wizyta u psychologa może wiązać się z niepokojem i strachem przed oceną. Staram się więc jak najlepiej zadbać o komfort mojego rozmówcy, budować atmosferę pełną empatii, akceptacji i zaufania. 

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, podczas których odbyłam stypendium na uniwersytetach w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Zrealizowałam również Studium Pedagogiczne UJ, a także pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz kurs Trenera Umiejętności Społecznych. Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach klinicznych – na oddziale psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych oraz na oddziale psychiatrii dziecięcej, jak i edukacyjnych – w szkołach i w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Współprowadziłam zajęcia wspierające dzieci z niepełnosprawnościami oraz odbyłam praktyki z zakresu psychologii okołoporodowej pod okiem Mai. 🙂 Zapraszam!

Cześć! Nazywam się Oliwia Polok, jestem psycholożką specjalizującą się w neuroróżnorodności. Zajmuję się diagnozą i wsparciem osób z ADHD oraz spektrum autyzmu. Jestem również doktorantką w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzę badania nad prokrastynacją osób w spektrum autyzmu.

Swoje wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim, gdzie w 2023 roku ukończyłam studia z psychologii, a w 2021 roku uzyskałam dyplom z doradztwa filozoficznego i coachingu.
Studiowałam również kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie kontynuuję te studia na Uniwersytecie Śląskim. Jako doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzę badania nad prokrastynacją w spektrum autyzmu, koncentrując się na jej neuronalnych i fizjologicznych korelatach.

Od ponad 7 lat pracuję z dziećmi neuroróżnorodnymi. W obszarze klinicznym zdobywałam doświadczenie w szpitalu psychiatrycznym SP ZOZ w Toszku, gdzie miałam możliwość pracy z pacjentami z różnorodnymi trudnościami psychologicznymi i psychiatrycznymi. Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się na neuroróżnorodności, w tym pracy z osobami z ADHD i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zarówno dziećmi, jak i dorosłymi. Diagnozuję ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz zaburzenia osobowości u dorosłych, a także prowadzę konsultacje psychologiczne i coaching.

Temat neuroróżnorodności stał mi się szczególnie bliski, gdy jako osoba dorosła sama otrzymałam diagnozę AuDHD.

W pracy łączę wiedzę naukową z empatycznym i indywidualnym podejściem do moich pacjentów, staram się nie tylko wspierać osoby z ADHD i ASD, ale także pomagać im lepiej zrozumieć codzienne wyzwania, z którymi się mierzą.

Prywatnie jestem pasjonatką i uczestniczką teleturniejów, uwielbiam kuchnię roślinną, a moim największym pozanaukowym zainteresowaniem jest paleontologia. Prowadzę także edukacyjny profil na TikToku – NeuroSpektrum, na którym dzielę się wiedzą na temat neuroróżnorodności, neuronauk oraz najnowszych badań w tych obszarach.